2014. március 14., péntek

„Miért menne a gyereknek a matek, 

hiszen nekem sem ment?!”

 

A hónap tanára a matektanulásról


"Az emberek többségének a matematika az iskolában egy rettegett mumus tantárgy volt. Ezzel az érzéssel sok szülő maga is dicsekszik, amikor egy- egy fogadóórán találkozunk. „Miért menne a gyereknek a matek, hiszen nekem sem ment, én is majdnem megbuktam belőle”… Ezt én személy szerint nem találom sem viccesnek, sem mentségnek a gyerekre nézve."

 


Baglyos Natália, a Tantaki Tantárgy Kampány matek hónapjának tanára megosztotta velünk véleményét a matektanulásról és az emögött meghúzódó problémákról. Kattintson ide, és olvassa el a teljes szöveget! Higgye el, megéri! :)

2014. március 7., péntek

Matematika a számok rejtélyében -
Vagy mindez tiszta véletlen?


Fibonacci-számok, aranymetszés, prímszámok kapcsolata… szabályokra vagy érzésekre épül? Hogy lehetséges, hogy testünk arányai az aranymetszés arányának felel meg? Vagy mindez belemagyarázás lenne?

bunny-183301_640Egy olasz matematikus elmerült a nyúltenyésztés problémájában és megalkotta a róla elnevezett sorozatot, a Fibonacci-számsorozatot. “Hány pár nyúl származhat egy évben egyetlen pártól, ha minden pár havonta új párnak ad életet, amely a második hónaptól lesz tenyészképes, és feltételezzük, hogy egy ivadék sem pusztul el?” – kérdezte magától a tudós 1202-ben.